Повредена малолетничка со тврд предмет на плоштадот Скендербег

2 копии
4 копии

Во неделата во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Миле Поп Јорданов“, на подрачјето на скопската општина Карпош, пред угостителски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

СВР Скопје информира дека на ул. „Миле Поп Јорданов“ во 19.35 часот се случил инцидент, кога имало пукање со огнено оружје и притоа едно лице е повредено. „Тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повредена малолетничка со тврд предмет на плоштадот Скендербег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: