Обид за опожарување на црква во долнореканското село Требиште

Денеска во 06.45 часот било пријавено дека на бул.“Мајка Тереза“ патничко моторно возило “шевролет калос“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.С. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 28.08.2022 во 22,00 часот во Полициска станица Охрид, 17 годишна охриѓанка пријавила дека во aприл 2022 во близина на маркет во Охрид А.Ј. (кого го ...
| | веќе видена | слични

Љ.Ј.(32) од Скопје вчеравечер околу 21:55 часот пријавил дека во месноста Козја патека на Шар Планина каде престојувал со уште неколку други лица планинари од ...
| | веќе видена | слични

Околу 14:40 часот вчера во СВР Штип е пријавено дека во Казнено поправна установа „Затвор Штип“ по претходна расправија осуденикот Љ.Ѓ.(41) од Скопје со нож го ...
| | веќе видена | слични

Синоќа околу 19 часот на Булевар Туристичка во Охрид, физички бил нападнат помошникот министер за транспорт и врски, капетан на пристаништа на Македонија Горан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 332 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 235 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека нема докази за вмешаност на Русија во десничарскиот заговор за организирање државен удар во Германија. -Се чини дека ова е проблем ...
сите 75 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обид за опожарување на црква во долнореканското село Требиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: