Пукање во Козле, повредено е едно лице

2 копии

На 28.08.2022 во 22,00 часот во Полициска станица Охрид, 17 годишна охриѓанка пријавила дека во aприл 2022 во близина на маркет во Охрид А.Ј. (кого го ...
| | веќе видена | слични

Љ.Ј.(32) од Скопје вчеравечер околу 21:55 часот пријавил дека во месноста Козја патека на Шар Планина каде престојувал со уште неколку други лица планинари од ...
| | веќе видена | слични

Околу 14:40 часот вчера во СВР Штип е пријавено дека во Казнено поправна установа „Затвор Штип“ по претходна расправија осуденикот Љ.Ѓ.(41) од Скопје со нож го ...
| | веќе видена | слични

Синоќа околу 19 часот на Булевар Туристичка во Охрид, физички бил нападнат помошникот министер за транспорт и врски, капетан на пристаништа на Македонија Горан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 804 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 238 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање во Козле, повредено е едно лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: