Еве колку борбени авиони изгубила Русија во Крим според британското Министерство за одбрана

Министерството за одбрана на Велика Британија соопшти дека најмалку пет ловци-бомбардери Су-24 и три повеќенаменски авиони Су-30 се речиси сигурно уништени или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досега Русија не направи големи напори да напредува во областите Запорожје и Харков. На југозапад, ниту украинските, ниту руските сили не напредуваа на фронтот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин и кинескиот претседател Си Џинпинг планираат да присуствуваат на самитот на Г-20 на индонезискиот остров Бали од 15 до 16 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија не успеа да добие предност пред Украина во киберпросторот речиси шест месеци по инвазијата на таа земја, изјави во петокот шефот на британското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 89 | | | веќе видена

Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска едногласно усвои четири федерални уставни закони за прифаќање на самопрогласените Народни ...
сите 464 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 419 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве колку борбени авиони изгубила Русија во Крим според британското Министерство за одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: