Добитни продажби на Волстрит

4 копии

Растот на производствените цени во Германија во јули го достигнал новото највисоко ниво откако бирото за статистика пред повеќе од 70 години почнало да ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се зголемија утринава на почетокот на трговијата, продолжувајќи го искачувањето во трет ден, бидејќи инвеститорите ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во петокот се тргува претпазливо, бидејќи поради високата инфлација и зголемените каматни стапки вложувачите не се наклонети кон ризик, па ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доњецк и Луганск заедно со Херсонската област и дел од Запорожјската област во јужна Украина гласаа за приклучување кон Русија на референдумите одржани меѓу 23 ...
сите 380 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Тврдењата дека Русија стои зад можниот напад на гасоводите „Северен тек“ се „глупави“, изјави во вторникот портпаролот на Кремљ, додавајќи дека Москва ...
сите 163 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 264 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 158 | | | веќе видена

Гласањето на референдумот за анексија во Украина треба да биде затворено денес, организиран од властите инсталирани од Русија во четири делови на Украина, ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добитни продажби на Волстрит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: