ПОБАРУВАЧКАТА ЈА ПОСКАПУВА СУРОВАТА НАФТА: Брент сега чини 96,66 долари

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се зголемија утринава на почетокот на трговијата, продолжувајќи го искачувањето во трет ден, бидејќи инвеститорите ...
| | веќе видена | слични

Шефот на американската централна банка, Џером Пауел не ги разочара инвеститорите и уште еднаш го демонстрираше својот тврд тон во својот говор во Џексон Хол. ...
| | веќе видена | слични

Кина и довери на државна фирма фокусирана на одбраната да испорача милиони барели венецуелска нафта и покрај санкциите на САД, дел од договорот за ...
| | веќе видена | слични

На азиските пазари во петокот цените на акциите пораснаа, како и на Волстрит ден претходно, додека вложувачите се во исчекување на пораките на американската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОБАРУВАЧКАТА ЈА ПОСКАПУВА СУРОВАТА НАФТА: Брент сега чини 96,66 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: