Во Бугарија ќе произведува електрични возила, во Тетово само логистика?


Домашната интернационала компанија „Еколог“ која оперира во светски рамки, на својата адреса во Тетово на улица „Индустриска“ ја доби како новорегистрирана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата вчера се пофали дека во Тетово ќе се прават електични возило.Звучи убаво,особено со трендот што ја зафати Европа за електрични возила, особено по ...
| | веќе видена | слични

Во текст со наслов ,,Тетовски автомобили со бугарски таблици на струја од јаглен”, специјализираниот автомагазин automedia.mk пишува за можната вистинска ...
| | веќе видена | слични

Владата по вчерашната седница соопшти дека одобрила владината финансиска поддршка за да се реализира инвестиција на германскиот производителот на автомобили на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската ѕвезда Неjмар во април годинава потпишал договор со кој станал глобално заштитно лице на германскиот производител на урбани електрични возила ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ донесе одлука за давање согласност на Договорот за државна помош на компанијата „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ од Ахен, Сојузна Република ...
| | веќе видена | слични

Вчера првиот вицепремиер Артан Груби објави дека домашната интернационална компанија „Еколог“ ќе произведува електрични возила со Next e.Go Mobile во Тетово, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 198 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 179 | | | веќе видена

Вчера во 18.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреда во нога од огнено оружје бил донесен М.М.(40) од с.Липково, ...
сите 266 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Бугарија ќе произведува електрични возила, во Тетово само логистика?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: