Пендаровски го наследи од Заев синдромот на ретерирање и ја одбра антимакедонската политика – за само неколку дена смени став за референдум


Интегрален текст од прес конференција на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Стево Пендаровски веќе сериозно го има совладано синдромот на ретерирање кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На Христијан Мицкоски му пропаднаа сите лаги, сите блокади, сите обиди за насилни и крвави сценарија. Заради лична корист, Мицкоски ги лажеше граѓаните, ги ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство кои ги предводи, ги реализира стратешките цели на државата, соопшти денеска владејачката партија на која „трн ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Преку успешните, одговорни, државотворни политики на СДСМ, државата ги исполнува стратешките цели поставени уште на Денот на независноста. Република Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Очекувам конструктивност од голем број на пратеници, дека ќе бидат наспроти деструкциите и блокадите којшто ги прави Христијан Мицкоски и неговиот партнер ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија денес е 30 земја членка на НАТО, најмоќниот и најголем безбедносен сојуз. Ако до пред само две години седевме надвор и очекувавме што ...
| | веќе видена | слични

Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостување во емисијата Вечерашно шоу со Богдан Илиевски на телевизија Алфа детално објасни околу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски доживеа дебакл со своите лаги и деструкции, со обидите да ја дестабилизира државата со крвави сценарија и да ја закочи на европскиот пат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На крајот сме на уште еден форум на Internacional Democrat Union, најголемата светска организација на десничарски партии. Како ВМРО-ДПМНЕ имавме делегација и ...
сите 164 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 847 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 212 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски го наследи од Заев синдромот на ретерирање и ја одбра антимакедонската политика – за само неколку дена смени став за референдум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: