СДСМ: Уплашениот Мицкоски си нарачува анкети за да си ја задржи фотелјата во Белиот дворец


На Христијан Мицкоски му пропаднаа сите лаги, сите блокади, сите обиди за насилни и крвави сценарија. Заради лична корист, Мицкоски ги лажеше граѓаните, ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за култура воопшто не се огради, не пак да го осуди настанот. Повторно морам да кажам, зборуваме за потрошени пари на граѓаните на Република ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара итна реакција и поддршка од страна на власта за решавање на прашањето со ниските цени на откуп на оризот. Гордана Димитриеска Кочоска, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Димитриеска Кочоска со претставници од раководството на партијата, како и градоначалници од источниот регион им дадоа ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците имаат право што се чувствуваат изневерено, не е тоа случајно, оваа влада во континуитет со години зборува и ветуваше дека ќе имаат сигурен откуп, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриевска Кочоска денеска во Облешево истакна дека им пружаат поддршка на оризопроизводителите кои протестираа. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добар ден на сите, денес сме тука во Облешево да дадеме поддршка на оризопроизводителите. Земјоделците имаат право што се чувствуваат изневерено, не е тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку власта е убедена дека има двотретинско мнозинство нека свика седница за уставни измени, но ако го нема Ковачевски да поднесе оставка и да свика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 338 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 327 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, вели дека за вчерашните свирежи и навреди за време на интонирањето на бугарската химна на натпреварот во ...
сите 95 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Уплашениот Мицкоски си нарачува анкети за да си ја задржи фотелјата во Белиот дворец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: