НИКОЛОСКИ: Пендаровски доби „две заушки“ од тие кои го направија претседател, па го смени ставот за референдумот


Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Љубанци каде што беше пуштено во употреба на ново спортско игралиште, а потоа беше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Христијан Мицкоски да не чека, може веднаш да си даде оставка и да ја напушти политиката, откако му пропаднаа сите обиди да ја закочи и да ја дестабилизира ...
| | веќе видена | слични

Ако некој од ВМРО-ДПМНЕ гласа и под овие услови се промени Уставот, тогаш јас ќе си заминам и ќе ја напуштам политиката, изјави денеска партискиот лидер, ...
| | веќе видена | слични

Од утре продолжуваат консултациите за референдумот со коалициските партнери, да видиме кој е нивниот став. Многу скоро ќе излеземе со конкретна позиција, рече ...
| | веќе видена | слични

Од владејачката СДСМ денеска реагираа на најавата на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека ќе ја напушти политиката ако некој пратеник од неговата партија ...
| | веќе видена | слични

Целокупниот процес е предавнички и калкулантски. Македонската дипломатија капитулираше. Предупредував дека ќе се случуваат нови и нови барања од страна на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги продолжува консултациите за референдумот. Партискиот лидер Христијан Мицкоски утре ќе се состане со коалиционите партнери и најави дека со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 191 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИКОЛОСКИ: Пендаровски доби „две заушки“ од тие кои го направија претседател, па го смени ставот за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: