ВМРО-ДПМНЕ: Од есен, сметките на тие што се греат на струја ќе бидат повисоки и за 138 отсто


Власта лаже дека нема да се почувствува енергетската криза, зошто тогаш поскапе парното?!, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Пред само два дена РКЕ, ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Швајцарија треба да размислуваат да имаат свеќи во домот во случај на неколкучасовен прекин на струја, вели шефот на енергетскиот регулатор ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Граѓаните на Швајцарија треба да набават свеќи за своите домови за случај на повеќечасовни прекини во испораката на електрична енергија, ја пренесува весникот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Федералната комисија за електрична енергија (Елком), Вернер Лугинбил, смета дека во зима што претстои во Швајцарија не е исклучено повремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не постојат никакви гаранции дека Македонија ќе има непрекинато снабдување со гас за претстојната грејна сезона, а во случај на целосна забрана на рускиот гас ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во гостувањето во вестите на Канал 5 рече дека Владата веќе се подготвува и тимови на Министерството за финансии веќе работат со ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски се осврна на проблемот со недостаток на мазут во Европа, што веќе се почувствува во Словенија и во некои други држави, како и проблемот со гас, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Володимир Кудрики, шеф на украинската Укренерго, изјави дека Украина заработила речиси 20 милиони долари од продажба на електрична енергија на Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумот и екс бизнис партнер на Ковачевски, Горан Паунов е осомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на постојна ...
сите 152 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Покрај членовите на таканаречената „огнена група“, незадоволство од министрите на ДУИ изрази и градоначалникот на Кичево од редовите на оваа партија, Фатмир ...
сите 133 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

ДУИ на 15 октомври ќе го избере новото централно претседателство. Тогаш високите партиски тела на ДУИ владините функцинери кои доаѓаат од оваа партија ќе ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Од есен, сметките на тие што се греат на струја ќе бидат повисоки и за 138 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: