Нема гаранции дека Македонија ќе има непрекинато снабдување со гас, се зависи од волјата на „Газпром“

Не постојат никакви гаранции дека Македонија ќе има непрекинато снабдување со гас за претстојната грејна сезона, а во случај на целосна забрана на рускиот гас ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во објава на Фејсбук, лидерката на Бугарската социјалистичка партија, Корнелија Нинова, повика на итни преговори со руската енергетска компанија Газпром за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска изјави дека се прави се за подготвени да ја дочекаат зимата, истакнувајќи дека вредноста на гасот што Србија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот вршител на должноста министер за енергетика Росен Христов изјави дека очекува интерконекторот меѓу Бугарија и Грција да биде пуштен во употреба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тендерот за избор на нова компанија која ќе управува со парното греење во Скопје треба да се распише во текот на овој месец, но од владата не се сигурни кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Со вчерашната објава на спогодбата за спојување на двете акционерски друштва во државна сопственост – АД Национални енергетски ресурси и АД ГА-МА Скопје, дојде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 199 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 179 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема гаранции дека Македонија ќе има непрекинато снабдување со гас, се зависи од волјата на „Газпром“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: