Тренчевска: Новата методологија за плати до крајот на годината


Повеќе од 38 милиони вработени граѓани на Европа не можат да си дозволат ниту седум дена одмор, покажува истражувањето на Европската конфедерација на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ССМ, Дарко Димовски денеска се сретна со градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев на која на барање на синдикатите било договорено ...
| | веќе видена | слични

„На задоволство на работниците и нивните претставници, Градоначалникот Митко Јанчев позитивно одговори и ги прифати барањата на синдикатите и платите на сите ...
| | веќе видена | слични

Од ССМ информираат дека денеска оствариле средба нивниот претседател Дарко Димовски и градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, а присуствувале и претставници ...
| | веќе видена | слични

Денеска, како што информираше Сојузот на синдикати на Македонија, се остварила средба меѓу претседателот на ССМ, Дарко Димовски и градоначалникот на Општина ...
| | веќе видена | слични

Денеска, се оствари средба помеѓу Претседателот на ССМ, Дарко Димовски и градоначалникот на Општина Кавадарци , Митко Јанчев , а на средбата присуствуваа и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европската комисија го поддржа ставот на синдикатите дека растот на цените, особено на енергетиката, е примарен двигател на инфлацијата, а не зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Штрајкот на вработените во Управата за водење матични книги (УВМК) останува во мирување. На денешната средба на раководството на УВМК со Независниот синдикат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Уставниот суд на вчерашната седница го укина членот 12 од Законот за утврдување на јавен интерес и номинирање на стратешки партнер за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: Новата методологија за плати до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: