Протестот продолжува, пред Владата се местат шатори


3 копии

Време е да се обединиме под македонското знаеме. Ги повикуваме граѓаните денес помасовно и побројно против отворената бугаризација и асимилација, порачуваат од ...
| | веќе видена | слични

Протестите против францускиот предлог продолжуваат и денеска во 19 часот пред владата. Рутата повторно ќе биде преку министерство за правда со Собрание.– Време ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Протестниот марш што вечерва почна од пред Владата, се одржа мирно и без инциденти. Учесниците прво стигнаа пред Министерството за правда каде ги поставија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓани со развиорени македонски знамиња и со маички на кои е напишано „НЕ“, како и „Навиваме за Македонија“, се дел од учесниците на протестот против ...
| | веќе видена | слични

И вечерва масовни протести низ улиците на Скопје во знак на протест против планот на владата да го прифати францускиот план со бугарските уцени. Демонстрантите ...
| | веќе видена | слични

Протестниот марш кој во 19:00 часот почна пред Владата, засега се одвива мирно. Учесниците беа пред Министерството за правда, каде поставија транспаренти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 768 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 356 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 112 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протестот продолжува, пред Владата се местат шатори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: