Ситигруп: Шансите за глобална рецесија се 50%

2 копии
3 копии

Животните трошоци на дневна основа во Турција во месец јуни пораснале за фрапантни 78,62 отсто во однос на истиот месец претходната година, а турската лира ...
| | веќе видена | слични

За скоро пет, односно 4,9 пати се зголемени цените на производите во Туркије. Неверојатната инфлација од 78,62 проценти е највисока во земјата од 1998 година. ...
| | веќе видена | слични

Светот е на работ на голема криза. Инфлацијата во светот ги урива сите рекорди Во моментов сме сведоци на историски пораст на цените, а рецесијата и ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во еврозоната достигна рекордни 8,6 отсто во јуни, што е над очекувањата, а продолжува притисокот врз Европската централна банка да почне да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ситигруп: Шансите за глобална рецесија се 50%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: