Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Пет убиства се нерасчистени во Скопје, од вкупно 24 кои се случија во изминативе три години. Полицијата трага, но не успева да ги најде сторителите. МВР не ...
| | веќе видена | слични
9 копии

МВР презема интензивни мерки во однос на говорот на омраза и тоа е ставено високо на агендата, посебно делот на спроведувањето на Стратегијата за сајбер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 13 лица од кои петмина се македонски, а осуммина албански државјани и една фирма добија кривични пријави за бесправна сеча на дрва, информира ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска одговораше на прашање во врска со говорот на омраза. -Ако ги погледнеме пријавите и постапувањето, ќе ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.В.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Во текот на февруари 2022 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 432 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 95 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин очекува Ерлинг Халанд да постигне 30-40 погодоци оваа сезона, и на дефанзивците кои треба да го чуваат ...
сите 214 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 66 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: