Москва тврди дека Украина загубила 500 борци во руски напад врз бродоградилиште


Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Русија користи артилерија за да се обиде да го блокира украинскиот град Лисичанск, последниот дел од источниот регион на Луганската област под контрола на ...
| | веќе видена | слични

Руските сили користат артилерија во обидот да го блокира југоисточниот украински град Лисичанск, на работ на административна граница на отцепената проруска ...
| | веќе видена | слични

Сите главни транспортни рути кои водат до и од Лисичанск и целата територија на најголемата рафинерија за нафта во тој град во самопрогласената Луганска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Третина од вкупниот број на војници распоредени во околината на градот Лисичанс им се предале на руските сили, соопшти амбасадорт на Народна Република Луганск ...
| | веќе видена | слични

Една третина од украинските војници веќе се предале кај Лисичанск на територијата на самопрогласената Луганска Народна Република, соопшти денеска амбасадорот ...
| | веќе видена | слични

Најмалку осум лица загинаа, а 42 се ранети откако ракета од руски ракетен фрлач погоди луѓе во Лисичанск кои земале вода од цистерна, соопшти денеска Серхиј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва тврди дека Украина загубила 500 борци во руски напад врз бродоградилиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: