Мицкоски: МПЦ никој не може да го одземе, ОА е добро зашто има вековна историја, а може да се додаде и Јустинијана Прима


Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Апсолутно мислам дека не зависат предвремените парламентарни избори од почетокот на преговорите. Ние сакаме и посакуваме и бараме Македонија да ги почне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мислам дека периодот на убедување заврши, ние имавме месеци во кои што се обидувавме низ политички дијалог да ја убедиме власта да одиме на предвремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Николоски: Неспособната Влада само за една година направи дупка од една милијарда евра, предвремени парламентарни избори се потребни час поскоро „Апсолутно ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Радио слободна Европа кажа дека власта направила дупка од милијарда евра, а граѓаните не ги ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Радио Слободна Европа пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски зборува за повеќе теми односно за низата кризи со кои се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Има поскапувања, но има и задолжувања. И тоа е клучниот парадокс на оваа лоша економска политика што ја води власта, а тоа е дека парите одат во дупка, односно ...
| | веќе видена | слични

Господине Николоски, дали одржувањето на предвремените парламентарни избори зависи од почетокот или одложувањето на преговорите на Северна Македонија со ЕУ? ...
| | веќе видена | слични

- За жал Македонија не напредува во изминативе години, и за жал Македонија стои во место. Причините се најмалце две, една секако е ветото кое што Бугарија го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 420 | | | веќе видена

Изгравирана камена плоча со името на покојната кралица Елизабета Втора е поставена во меморијалната капела на кралот Џорџ Шести. Оваа фотографија од вечното ...
сите 326 | | | веќе видена

„Надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно ...
сите 328 | | | веќе видена

Запрашан за односите со ВМРО-ДПМНЕ, в.д. претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во емисијата „Патот Кон“ рече дека Алијанцата со текот на ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена

Нов кралски заговор се рашири во британската јавност за тоа дека принцот Ендру ковал план заедно со принцезата Дијана уште кога била жива, за Чарлс никогаш не ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: МПЦ никој не може да го одземе, ОА е добро зашто има вековна историја, а може да се додаде и Јустинијана Прима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: