Вистинско безредие: Видеата од Париз откриваат зошто доцни големото финале во ЛШ


Увертирата на големото финале во Лигата на шампионите ќе се памети по доста срамни моменти, бидејќи најважниот натпревар ќе започне со големо задоцнување. Иако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) преку соопштение објавено на својата официјалната веб-страница се извини за инцидентите поврзани со финалето на Лигата ...
| | веќе видена | слични

Годинешното финале во Лигата на шампиони почна со пола час задоцнување, поради лошата организација на натпреварот. Навивачите на Ливерпул имаа проблеми пред да ...
| | веќе видена | слични

Европската фудбалска унија (УЕФА) упати најискрено жалење и извинување до двата годинешни финалисти во Лигата на шампионите, европскиот првак Реал Мадрид и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите бевме сведоци на немили сцени на финалето во Париз, кога навивачи без билети успеаја да влезат на стадионот, а натпреварот доцнеше 36 минути. Имаше и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Немилите сцени и инцидентите што се случи на денот на одигрувањето на финалето, на Лигата на шампионите, се уште се тема во фудбалскиот свет. Шест дена по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманин денеска изрази жалење поради „несразмерната“ употреба на солзавец против навивачите пред стадионот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 1010 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистинско безредие: Видеата од Париз откриваат зошто доцни големото финале во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: