ОРМ: Работодавачите незадоволни од ребалансот на буџетот

5 копии

По усвојувањето на ребалансот, во најкраток рок ќе почне имплементацијата на новите антикризни мерки кои ќе бидат таргетирани, најавуваат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Оттаму информираат дека во ребалансот се проектирани околу 76 милиони евра за антикризни мерки, како и за субвенции за покачување на минималната плата, пари за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во насока на едновремено насочување на мерките кон ранливите категории на граѓани, но и постепена фискална консолидација, новите антикризни мерки ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии на Република Македонија преку соопштение порача дека со новиот модел антикризни мерки остануваме на патот на заштита на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

Освен цените на храната, вивнаа и оние на горивата кои од ноќеска на полноќ се продаваат по околу 100 денари за литар, со што го достигнаа плафонот. Граѓаните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата на денешната седница ја донесе Фискалната стратегија на Република Северна Македонија за 2023-2025 година (со изгледи до 2027 година). Среднорочната ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија на денешната 49 седница донесе измени и дополнување на Уредбата за поблиските критериуми за директни плаќања, корисниците на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 49 седница донесе измени и дополнување на Уредбата за поблиските критериуми за директни плаќања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и народот победија. Последниот предлог кој ќе значеше бугаризација на Македонија пропадна. Напорите коишто ги вложивме заедно со народот ја спасија ...
сите 1417 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон размислува да именува специјален претставник за Западен Балкан. Се очекува Франција да го именува специјалниот пратеник ...
сите 432 | | | веќе видена

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 317 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 219 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија треба да започнат без одлагање – ова е апсолутен врвен приоритет. Работата продолжува кон изнаоѓање ...
сите 390 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОРМ: Работодавачите незадоволни од ребалансот на буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: