40-ка на Дончиќ во новиот пораз на Далас, Вориорси на чекор од финале!


2 копии

Бостон избори финале во НБА плејофот првпат по 2010 година и ќе се обиде да стигне до нова титула во серијата подобар од седум против Голден Стејт. Сепак и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Екипата на Бостон селтикс рано утрово го совлада Мајами со 100:96 во седмиот натпревар од полуфиналето на НБА-лигата и се пласира во големото финале. Џејсон ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Бостон Селтикс изборија пласман во финалето во НБА лигата. Селтикс, во Мајами, ја добија мајсторката против Хит со 100:96. Селтикс за титулата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 300 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 144 | | | веќе видена

Напаѓачот на писателот Салман Ружди имал симпатии кон иранската Револуционерна гарда, пишува „ NBC New York“ Хади Матар (24), осомничен за нападот на писателот ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

40-ка на Дончиќ во новиот пораз на Далас, Вориорси на чекор од финале!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: