Ковачевски и Петков ќе се сретнат во Рим


Италијанскиот премиер Марио Драги во Рим го прими бугарскиот премиер Кирил Петков, соопшти прес-центарот на бугарската влада. Двајцата премиери разговарале за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски, во рамките на неговата работна посета на Рим, денеска оствари средба со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проширувањето на Европската Унија е клучно за просперитет на регионот и на Европа, истакнале премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на Советот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски по средбата со претседателот на Советот на министри на Италија Марио Драги, истакна дека Италија е важен политички и економски ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски подвлече дека следната година ќе одбележиме 30 години од воспоставувањето на нашите дипломатски односи.   Во продолжение изјавата на премиерот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Рим се сретна со претседателот на Советот на министри на Италија, премиерот Марио Драги. На средбата со италијанскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Италија е земја членка на ЕУ која е наш сојузник во напорите за пристапување на С. Македонија, и постои согласност дека истото треба да се случи без ...
| | веќе видена | слични

На средбата со италијанскиот премиер, на која присуствуваа и министерот за надворешни работи Бујар Османи, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Стигна и потврда од агентот на Марко Арнаутовиќ дека Манчестер јунајтед испратиле понуда за него, тие сега ја притискаат Болоња да ја прифати понудата. Италија ...
сите 186 | | | веќе видена

Иако јагленот важи за еден од најзагадувачки фосилни горива и е најголемиот „виновник“ за климатскитепромени, сепак, и покрај напорите за негово „откажување“ ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски и Петков ќе се сретнат во Рим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: