ДЕМИРИ ОД БЕСА: Злото за Албанците е ДУИ, треба да се обединиме сите опозициски партии и да ги испратиме „интегративците“ во опозиција

3 копии

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата Патот кон на ТВ Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
| | веќе видена | слични

„Застарените уреди во Парламентот мораа да бидат заменети со софистицирани уреди, за да бидат и двојазични. Но, беа донесени нови уреди со застарен систем, ...
| | веќе видена | слични

„Кога ќе се исцрпат напорите за решение на албанското прашање во Македонија, тогаш неговото решение мора да се бара во обединувањето на албанските територии во ...
| | веќе видена | слични

„ДУИ која произлезе од војната, подоцна претворајќи се во ‘зелената партија’, од неодамна е и ‘партија за талава-музичкиот стил’, откако најави дека на ...
| | веќе видена | слични

„Каква прослава подготвува ДУИ за Албанците?!“ – прашува Аријанит Хоџа, генералниот секретар на опозициската Беса на својот фејсбук-профил, како реакција на ...
| | веќе видена | слични

„20-годишнината од Демократската унија за интеграција донесува прослава за сите, затоа што сакаме заеднички да го одбележиме дводецениското патување и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под мотото „20 години заедно“ со две прослави во Скопје и во Тетово на плоштадите „Скендер бег“ и „Илирија“ Демократската унија за интеграција ќе прослави 20 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 571 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 341 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 85 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 159 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕМИРИ ОД БЕСА: Злото за Албанците е ДУИ, треба да се обединиме сите опозициски партии и да ги испратиме „интегративците“ во опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: