„АКТИВНАТА БЛОКАДА ПРОДОЛЖУВА, ќе биде блокирано се што не е од интерес за граѓаните“


Активната блокада во Собранието од страна на ВМРО-ДПМНЕ и понатаму продолжува, соопшти лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.Мицкос при посетата на Ресен, ...
| | веќе видена | слични

Обидувајќи се да се тргнат од реалните проблеми кои ги имаат во општините, соочени со тоа дека немаат ништо, ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да направат дефоус и ...
| | веќе видена | слични

Користиме филибастеринг нормална алатка во секоја демократска земја за кочење на еден закон, користиме амандманска можност да интервенираме со голем број ...
| | веќе видена | слични

„Поставувањето на услови за договарање на датум за избори за средба и разговор за проблемите е неодоговрно. ВМРО-ДПМНЕ сака да направи дефокус на тоа што ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието има две блокади, едната активна блокада којашто ја прават пратениците од опозицијата блокирајќи ги сите штетни закони предложени од пратениците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„АКТИВНАТА БЛОКАДА ПРОДОЛЖУВА, ќе биде блокирано се што не е од интерес за граѓаните“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: