Клековски: СДСМ моментално бојкотира, ВМРО-ДПМНЕ само блокира


„Јас сакам да ја потсетам јавноста дека на 5-ти мај како пратеничка група поднесовме уште еден закон и тоа по итна постапка, законот за намалување на акцизите ...
| | веќе видена | слични

400 милиони евра ја чини Македонија од државното чекмеџе, замрзнувањето на цените на основните прехранбени артикли, како и на горивата, во изминатава четвртина ...
| | веќе видена | слични

На 05-ти мај со координаторот Никола Мицевски во име на целата пратеничка група поднесовме (по третпат) закон за намалувањето на акцизите за 50%. На 09-ти мај ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Денеска официјално ја поднесовме интерпелацијата во Собранието, ја најавивме пред неколку дена, а веќе се потпишавме најголем дел на пратениците. Регуларната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не се работи дали треба да биде порано или покасно протестот. Јас ги повикувам сите граѓани кои се чувствуваат разочарани од сите политики изминативе години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите мерења покажуваат дека мнозинството од народот сака промени и дека државата со оваа власт движи во погрешна насока истакна вечерва во своето гостување ...
| | веќе видена | слични

Ги повикувам сите граѓани кои се чувствуваат разочарани од сите политики изминативе години, што гледаат што се случува. Нека дојдат сите граѓани, да се види ...
| | веќе видена | слични

Да му одговорам на заменик координаторот зошто не знам дали се слушате вие кажувате да се откажат 20 пратеници од дискусии. Па ајде ако не заклученете пак овде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клековски: СДСМ моментално бојкотира, ВМРО-ДПМНЕ само блокира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: