„АКТИВНАТА БЛОКАДА ПРОДОЛЖУВА, ќе биде блокирано се што не е од интерес за граѓаните“


Активната блокада во Собранието од страна на ВМРО-ДПМНЕ и понатаму продолжува, соопшти лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.Мицкос при посетата на Ресен, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обидувајќи се да се тргнат од реалните проблеми кои ги имаат во општините, соочени со тоа дека немаат ништо, ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да направат дефоус и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Користиме филибастеринг нормална алатка во секоја демократска земја за кочење на еден закон, користиме амандманска можност да интервенираме со голем број ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Љупчо Пренџов, пратеник во собранието од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Филибастер на Радио Лидер изјави дека во македонското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Опозицијата со безброј процедурални забелешки не дозволуваат ни да се донесе дневниот ред за расправа за законите на комисиите. Тие прават кочници и ...
| | веќе видена | слични

„Поставувањето на услови за договарање на датум за избори за средба и разговор за проблемите е неодоговрно. ВМРО-ДПМНЕ сака да направи дефокус на тоа што ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието има две блокади, едната активна блокада којашто ја прават пратениците од опозицијата блокирајќи ги сите штетни закони предложени од пратениците ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 628 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 335 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 213 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 66 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„АКТИВНАТА БЛОКАДА ПРОДОЛЖУВА, ќе биде блокирано се што не е од интерес за граѓаните“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: