Парите обезбедени од Светска банка за општините стојат и никој не ги користи, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи што најголемиот дел ги раководат кадри на ВМРО-ДПМНЕ


Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
| | веќе видена | слични

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за финансискиот совет информира дека тој предвидува Финансиски совет кој треба да дава, како што рече, ...
| | веќе видена | слични

“Изминативе 5 години живееме во период на финансиска нестабилност и неизвесност токму заради оваа влада” обвинува пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски. ...
| | веќе видена | слични

Расправа за финансиска стабилност, а транспаренти со цитати од Џафери- по неколкудневна пауза продолжи собраниската седница, и оттогаш за првпат спикерот се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сакајќи да покажете германска точност и прецизност повторно ги изместивте работите и ги вративте на начинот на кој што единствено знаете да функционирате. А, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата за мандатно-имунитетни и деловнички прашања, Панчо Минов за неколку дена ќе свика седница на која, согласно барањето на опозицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва јавноста обид за повторување на упадот од 27 април 2017 од страна на политички партии кои не и мислат добро ниту на државата, ниту на граѓаните.  СДСМ, ...
сите 389 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 695 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парите обезбедени од Светска банка за општините стојат и никој не ги користи, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи што најголемиот дел ги раководат кадри на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: