ТУКА СЕ АНТИКРИЗНИТЕ МЕРКИ Алатката која владата ја користи против увезената инфлација и ценовните притисоци


Премиерот Ковачевски посочи на фактот дека инфлаторните движења во сите европски држави се идентични и тие произлегуваат од зголемената цена на енергенсите на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Дарко Каевски Ребалансот на буџетот кој го направи власта на СДСМ и ДУи е само обичен список на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

-Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Потсетуваме дека во преговорите за нов Општ колективен договор за јавниот сектор беше прифатено дека линеарното зголемување на платите за најмалку 2.806 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија во ребалансот на буџетот кој вчера го презентираше министерот Бесими, не ги гледа парите за зголемување на платите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неспособната власт на СДСМ и ДУИ која креираше расипнички буџет за 2022 година, ништо не може да подобри со ребалансот на буџетот. Напротив дополнително ќе ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напротив дополнително ќе ја продлабочи економската криза до степен на катастрофа. Кратењата на средства за капитални инвестиции се еден од показателите дека и ...
| | веќе видена | слични

Како што буџетот за 2022 не беше развоен и не обезбедуваше подобар стандард на граѓаните, така и презентираниот ребаланс нема да ги промени економските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 504 | | | веќе видена

На денот на пристигнување на делегацијата од СПЦ предводена од патријархот Порфириј, се дотерува дворот на Соборниот храм. Откако вчера се поставуваше мермер ...
сите 465 | | | веќе видена

Изгледите за мир во Украина се далечни и уште долго ќе ги чувствуваме последиците, особено во полето на економската безбедност, со ова враќање на новата ...
сите 629 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 126 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 131 | | | веќе видена

Министрите за европски прашања од земјите - членки на ЕУ се состануваат денеска од 10 часот во рамките на Советот за општи работи на ЕУ, и ги подготвуваат ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУКА СЕ АНТИКРИЗНИТЕ МЕРКИ Алатката која владата ја користи против увезената инфлација и ценовните притисоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: