(Видео) Ковачевски: На 9 Мај гордо ги славиме победата над фашизмот и големата идеја за Европа


Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
| | веќе видена | слични

Новинарот и аналитичар Љупчо Поповски го коментираше говорот на францускиот претседател Макрон од 6. мај кога најави реформи во Европската унија и формирање на ...
| | веќе видена | слични

Информациите од Брисел, но и од Париз се дека можеби нешто ново е на повидок. Додека се уште трае војната во Украина, францускиот Претседател Макрон најави нов ...
| | веќе видена | слични

Дали благодарение на Емануел Макрон, како и во 2019, работите во регионов ќе се движат кон една европска фатаморгана. Во новата европска архитектура малите би ...
| | веќе видена | слични

„Иако идејата на Макрон за создавање ‘Европска политичка заедница’ од експертите на ЕУ се смета дека е стремеж да се избегне проширувањето на ЕУ, овој предлог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секретарот за меѓународна соработка на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Стефан Андоновски како ,,Нова дипломатска глупост!” ја оценува реакцијата на македонските власти ...
| | веќе видена | слични

За предлогот на Макрон за формирање на нова унија која ќе биде супститут на ЕУ за кој Владата кажа дека е одлична идеја, лидерот на опозициската партија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 971 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 318 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 443 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ковачевски: На 9 Мај гордо ги славиме победата над фашизмот и големата идеја за Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: