Приведени три лица од гостиварско за издржување на затворски казни

8 копии
2 копии
2 копии
5 копии

При вршење мотопатролна дејност на автопатот А1, од клучка Миладиновци кон Куманово, полицијата вчеравечер открила десет илегални мигранти од Пакистан во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Полициски службеници од Полициската станица Виница вчера во попладневните часови го лишиле од слобода С.И. (53) од овој град. Како што информираат од МВР, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

–  На 26 февруари околу 20 часот при вршење мотопатролна дејност на автопатот А1, од клучка Миладиновци кон Куманово, од страна на полициски службеници бил ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера приведе 53-годишен маж од Виница кој допирал и бакнувал малолетничка. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 218 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени три лица од гостиварско за издржување на затворски казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: