Откриени десет илегални мигранти од Пакистан, возачот се дал во бегство


–  На 26 февруари околу 20 часот при вршење мотопатролна дејност на автопатот А1, од клучка Миладиновци кон Куманово, од страна на полициски службеници бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

На 05/06.03.2022 во временскиот период од 23.30 до 01.30 часот, по претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Полициската станица за општа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
5 копии

Вчера на подрачје на Чаир, полициски службеници го привеле Ш.А.(38) од Скопје, затоа што на Р.Т.(62) од Скопје околу 02 часот истиот ден кај трговски центар на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриени десет илегални мигранти од Пакистан, возачот се дал во бегство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: