Откриени десет илегални мигранти од Пакистан, возачот се дал во бегство


При вршење мотопатролна дејност на автопатот А1, од клучка Миладиновци кон Куманово, полицијата вчеравечер открила десет илегални мигранти од Пакистан во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Синоќа (05/06.03.2022) полициски службеници од Бирото за јавна безбедност-Оддел за криминалистичка полиција во координација со Државниот пазарен инспекторат и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии

На 05/06.03.2022 во временскиот период од 23.30 до 01.30 часот, по претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Полициската станица за општа ...
| | веќе видена | слични

Синоќа по спроведена акциска контрола во 18 ноќни клубови и угостителски објекти во Скопје, регистирани се различни прекршоци како неиздавање фискални сметки, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 540 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 186 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 172 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриени десет илегални мигранти од Пакистан, возачот се дал во бегство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: