Инфлацијата во САД на рекордно ниво, додека економијата брзо закрепнува од пандемијата

Потрошувачките цени во јануари во САД се зголемиле со годишно темпо од 7,5 отсто, што е највисок раст во последните четири децении, објави американското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатата година израелската економија имаше најбрз раст во последните 21 година, објави Централното биро за статистика на оваа земја. Посочено е дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфлацијата во Велика Британија и Канада ја бележи највисоката стапка во изминатите три децении. Во декември, инфлацијата во Британија изнесувала 5,4%, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Инфлацијата во Обединетото Кралство достигна највисока стапка во последните три децении, бидејќи влијанието на зголемените сметки за ...
| | веќе видена | слични

Еврозоната објави трговски дефицит од 9,7 милијарди евра во декември, покажуваат податоците на Евростат објавени во вторник. Најголемиот недостиг од 2008 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 266 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во САД на рекордно ниво, додека економијата брзо закрепнува од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: