Барди ОСУДЕН 2 ГОДИНИ УСЛОВНО ЗАРАДИ ЛАЖНА ВОЗАЧКА дозвола


Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди доби условна казна затвор од четири месеци поради возење без возачка дозвола. Тој во април месец минатата ...
| | веќе видена | слични

Оваа сезона Леванте нема најдобри резултати во шпанската „Ла Лига “ каде моментно е последнопласиран и со секој нов пораз во следниот период само ќе направи ...
| | веќе видена | слични

Унаи Симон повторно си постигна чуден автогол во 88. минута и иако беше немоќен е виновник за првиот пораз на Атлетик Билбао по цели 11 години против Мајорка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди се согласил да се продолжи неговиот договор со Леванте до 2024 година. Играчот од средниот ред остануваше без договор ...
| | веќе видена | слични

Леванте најверојатно ќе испадне од првата шпанска лига и летово ќе остане без најголем дел од своите најдобри фудбалери, меѓу нив и Енис Барди. Македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барди ОСУДЕН 2 ГОДИНИ УСЛОВНО ЗАРАДИ ЛАЖНА ВОЗАЧКА дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: