Нов договор за Барди, но Леванте ќе го продаде следното лето!?

Оваа сезона Леванте нема најдобри резултати во шпанската „Ла Лига “ каде моментно е последнопласиран и со секој нов пораз во следниот период само ќе направи ...
| | веќе видена | слични

Леванте сезонава се мачи во шпанската Примера, а вечерва на гостувањето во Виго, според секој логика тимот на Енис Барди требаше да води по првото полувреме, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентативецот на Македонија Енис Барди влезе во историјата на Леванте откако со своите 150 настапи за шпанскиот клуб во Ла Лига и Копа Дел Реј стигна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енис Барди летово и дефинитивно ќе го напушти Леванте, а според информациите од Шпанија, македонскиот репрезентативец ќе се пресели во редовите на Бетис. Барди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 551 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 181 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 225 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжуваат во владата „хероите” со „херојските дела“ во енергетиката. Нов увоз на струја и ново авансно „херојско” плаќање. За само 3 дена од 5ти до 7ми ...
сите 296 | | | веќе видена

Се чини дека на руската армија и треба одмор на фронтот во Украина. Ова и дава шанса на украинската армија да напредува. Но, за тоа на Киев му треба повеќе ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов договор за Барди, но Леванте ќе го продаде следното лето!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: