Зошто трошиме повеќе отколку што заработуваме?

2 копии

Има ли подобар начин да ги изразите чувствата кон вашата партнерка во февруари, месецот на љубовта, од инвестирање во идеален подарок за нејзина среќна иднина ...
| | веќе видена | слични

Современиот начин на живеење постојано носи нови предизвици и неизвесности. Решение за овие предизвици е животното осигурување, кое во денешно време е потребно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути Предвремено трошење на расположливите парични средства може да му се случи на секој од нас. Во таква непланирана ситуација најчесто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Денес, животното осигурување е реална потреба за да можеме да одговориме на сите предизвици кои ги носи современиот начин на живот. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Хеа вели дека е негова одговорноста за загубениот меч од Брентфорд. Англија Манчестер јунајтед синоќа доживеа ...
сите 138 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто трошиме повеќе отколку што заработуваме?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: