Зошто трошиме повеќе отколку што заработуваме?

2 копии

Има ли подобар начин да ги изразите чувствата кон вашата партнерка во февруари, месецот на љубовта, од инвестирање во идеален подарок за нејзина среќна иднина ...
| | веќе видена | слични

Современиот начин на живеење постојано носи нови предизвици и неизвесности. Решение за овие предизвици е животното осигурување, кое во денешно време е потребно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути Предвремено трошење на расположливите парични средства може да му се случи на секој од нас. Во таква непланирана ситуација најчесто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Денес, животното осигурување е реална потреба за да можеме да одговориме на сите предизвици кои ги носи современиот начин на живот. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Пратеникот на владејачката СПД во германскиот Бундестаг, Метин Хакверди вели дека предлогот за почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ е „европски“ ...
сите 1342 | | | веќе видена

Една од најтешките работи е да се изборите за демократија, слобода и достоинство. Во рок од 48 часа имаме обид од владејачката коалиција предводена од СДСМ и ...
сите 1342 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 437 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 112 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 245 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто трошиме повеќе отколку што заработуваме?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: