Ковачевски – Станишев: Во социјалдемократското семејство на ПЕС има поддршка за евроинтеграции


 На средбата е пренесена поддршка од ПЕС за енергијата која е внесена во дијалогот со Република Бугарија која остава простор за напредок. Претседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателот на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ беше домаќин на средбата со заменик министерот за надворешни работи, за економска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари работна средба со амбасадорот на Република Албанија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемување на економската соработка помеѓу двете земји, како и преземање на заеднички чекори коишто ќе имаат импакт врз создавање на услови за забрзан раст ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонија и Грција со заеднички чекори ќе работат на унапредување на економската соработка и трговската размена, како и на заштита на инвестициите. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Маричиќ и заменик министерот Фрагојанис на почетокот на средбата изразија задоволство од динамиката на релациите помеѓу  Македонија и Грција во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за правда Никола Тупанчески се сретна со заменик-претставникот на УНИЦЕФ во земјава, Артур Ајвазов, со кого разговараше за досегашната успешна ...
| | веќе видена | слични

 На средбата министерот за правда Тупанчески ја истакна цврстата определба за натамошно градење на системот за правда за децата востановен со Законот за правда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Славица Грковска задолжена за политики за добро владеење, денеска, во својот кабинет ја ...
| | веќе видена | слични

Францускиот Амбасадор посакувајќи ѝ успешен мандат на вицепремиерката Грковска истакна дека Македонија има јасна поддршка од Франција во однос на остварување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 300 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски – Станишев: Во социјалдемократското семејство на ПЕС има поддршка за евроинтеграции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: