Бесими – Фрагогијанис: Со заеднички чекори ќе ја зајакнуваме економската соработка


Македонија и Грција со заеднички чекори ќе работат на унапредување на економската соработка и трговската размена, како и на заштита на инвестициите. Ова е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Северна Македонија, Ковачевски ги продолжи активностите на Минхенската безбедносна конференција, при што на маргините на настанот ...
| | веќе видена | слични

На средбата на која присуствуваше и заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, премиерот Ковачевски го запозна Лајчак со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Ковачевски и претседателот на Министерскиот совет на Република Бугарија Петков денеска остварија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делегациите на Северна Македонија и Бугарија на маргините на Минхенската безбедносна конференција, денеска остварија средба на која беше изразено задоволство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На маргините на Минхенската безбедносна конференција, во тек е средба на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Ковачевски и претседателот на Министерскиот совет на Република Бугарија Петков денеска остварија средба на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски и претседателот на Министерскиот совет на Република Бугарија, Кирил Петков, остварија средба на маргините на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи присуствуваше на средбата на делегациите на Северна Македонија и Бугарија на маргините на Минхенската ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи, на социјалните мрежи информира дека делегациите на Македонија и Бугарија на маргините на Минхенската безбедносна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 687 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 64 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими – Фрагогијанис: Со заеднички чекори ќе ја зајакнуваме економската соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: