Жителите на Центар пратки ќе подигаат во доставната пошта во зградата на поранешна „Нова Македонија“

АД „Пошта“ заедно со својот партнер „ХАЛКБАНКА“ денеска ја промовираше новата услуга „Пошта поблиску до граѓаните“, која им овозможува на граѓаните од Општина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На социјалните мрежи и на приватни електронски адреси се појавуваат информации за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за да ја ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9. февруари 2022 (ИНПРЕС) – На социјалните мрежи се појавува дезинформација за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за ...
| | веќе видена | слични

АД „Пошта“ не испраќа пораки на социјалните мрежи за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за да ја подигне својта пратка, ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се шират пораки со кои на граѓаните им се соопштува дека за нив во Пошта има стасано пратка. По тоа од корисниците се бара да го платат ...
| | веќе видена | слични

Измама со лажни поштенски пратки се шири на социјалните мрежи и на приватни електронски адреси, пишува ТВ21. Во пораките се појавуваат информации за достава на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Обемот на услуги на писма бележи пад како резултат на нивната замена со електронски фактури, но од Агенцијата за пошти очекуваат особени заложби од поштенските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денескасе навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -РС Македонија низ годините ...
сите 172 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 187 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на Центар пратки ќе подигаат во доставната пошта во зградата на поранешна „Нова Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: