Повозрасните и ранливите категории сакаат сметките да им пристигаат дома

Обемот на услуги на писма бележи пад како резултат на нивната замена со електронски фактури, но од Агенцијата за пошти очекуваат особени заложби од поштенските ...
| | веќе видена | слични

За зимскиот спорт – сноубординг има сè поголем интерес на нашите планини. А за тоа како да го научиме, разговаравме со инструкторот Марјан Милованов од Битола. ...
| | веќе видена | слични

На настанот „Мажи на годината 2021“ во организација на Gentleman Magazine (прво специјализирано онлајн списание за мажи во земјава) и Friday Communications, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 347 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 342 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат ...
сите 151 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повозрасните и ранливите категории сакаат сметките да им пристигаат дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: