ВНИМАВАЈТЕ, ТОА Е ИЗМАМА! Пошта не испраќа пораки за пратки на социјалните мрежи


АД „Пошта“ не испраќа пораки на социјалните мрежи за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за да ја подигне својта пратка, ...
| | веќе видена | слични

Секој ден за скопјанката Н.И. е потежок од претходниот откако по телефон почнаа да ѝ се јавуваат од финансиски друштва кои даваат брзи пари, за да ја известат ...
| | веќе видена | слични

Онлајн измамниците не бираат никакви средства, ниту пак имаат обѕир дека пред се, злоупотребуваат заштитени трговски марки и брендови на кои луѓето веруваат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На социјалните мрежи и на приватни електронски адреси се појавуваат дезинформации за достава на поштенски пратки и се бараат пари кој корисникот треба да го ...
| | веќе видена | слични

И повеќе домашни банки ги предупредуваат своите клиенти за лажните пораки кои стасуваат од име на АД Пошта на Северна Македонија. Советуваат декане треба да се ...
| | веќе видена | слични

Вашата пратка не можеше да се достави во вторник (08.02.2022 година ) бидејќи не е платена царина од 10 денари. Ова е пораката што во електронската пошта ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 338 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 343 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАВАЈТЕ, ТОА Е ИЗМАМА! Пошта не испраќа пораки за пратки на социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: