Ги гонат “дивите поштари“ кои носат нарачки од интернет


8 копии

Првата антикорупционерка потврди дека функционери имаат имот кој не го пријавуваат, ЈО да истражи дали е купен со парите од криминалните тендери. Билјана ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со законот за потекло на имот треба да се овозможи граѓаните да се заштитат од притисоци од функционери кои ќе бараат од нив имотот да го стават на нивно име, ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство и Државната антикорупциска комисија ги следат секојдневните информации кои се пласираат во јасноста за неправилности во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Друштвото за посредување, трговија и услуги ДОН ХОЛДИНГ ДООЕЛ Скопје категорично ги демантира обвинувањата изнесени од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Институциите за справување со корупцијата молчат пред скандалот во МВР, откако стана јасно дека мала фирма за камионски транспорт добива тендери од еден милион ...
| | веќе видена | слични

Во врска со изнесените информации во јавноста од страна на некои политички структури за наводно нелегитимно добиените тендери за МВР, Друштвото за посредување, ...
| | веќе видена | слични

Наместо дневно политички препукувања од партиските говорници, секој кој што има докази и документи за корупција или злоупотреба на јавните набавки, треба да ги ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Трет ден МВР крие како е можно фирма за товарен транспорт да добие милион евра за три месеци, ама не за транспорт, туку за водоинсталатерски работи и за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европската Унија повтори дека референдумите кои се организираа овие денови во повеќе украински области за присоединување кон Русија се нелегални и нема да ...
сите 364 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Гласањето на референдумот за анексија во Украина треба да биде затворено денес, организиран од властите инсталирани од Русија во четири делови на Украина, ...
сите 299 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги гонат “дивите поштари“ кои носат нарачки од интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: