Лажни поштари мамат граѓани преку интернет, им бараат пари за пратки што не постојат

Измама со лажни поштенски пратки се шири на социјалните мрежи и на приватни електронски адреси, пишува ТВ21. Во пораките се појавуваат информации за достава на ...
| | веќе видена | слични

Секој ден за скопјанката Н.И. е потежок од претходниот откако по телефон почнаа да ѝ се јавуваат од финансиски друштва кои даваат брзи пари, за да ја известат ...
| | веќе видена | слични

Онлајн измамниците не бираат никакви средства, ниту пак имаат обѕир дека пред се, злоупотребуваат заштитени трговски марки и брендови на кои луѓето веруваат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

На социјалните мрежи и на приватни електронски адреси се појавуваат дезинформации за достава на поштенски пратки и се бараат пари кој корисникот треба да го ...
| | веќе видена | слични

И повеќе домашни банки ги предупредуваат своите клиенти за лажните пораки кои стасуваат од име на АД Пошта на Северна Македонија. Советуваат декане треба да се ...
| | веќе видена | слични

Вашата пратка не можеше да се достави во вторник (08.02.2022 година ) бидејќи не е платена царина од 10 денари. Ова е пораката што во електронската пошта ја ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9. февруари 2022 (ИНПРЕС) – На социјалните мрежи се појавува дезинформација за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 383 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 172 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 439 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажни поштари мамат граѓани преку интернет, им бараат пари за пратки што не постојат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: