Стотици илјади риби изумреле од студот во Грција

Холандскиот рибарски брод „ FV Margiris“ , вториот по големина во светот, исфрли повеќе од 100.000 мртви риби во Атлантскиот Океан во близина на Франција, што ...
| | веќе видена | слични

Рибокрадците не мируваат и натаму го пустошат рибниот фонд во Охридското Езеро. Иако има забрана за риболов нема концесионер и рибочувари. Состојбата е ...
| | веќе видена | слични

Кај нив биле пронајдени и одземени шест рибарски мрежи со вкупна должина од 360 метри со улов на риба и пловен објект. Три лица од охридското село Љубаништа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тројца жители на село Љубаништа биле затекнати како незаконски ловат риба во водите на Охридското езеро. Тие се приведени, а им се одземени и шест рибарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 28.01.2022 во 07.40 часот во авто камп „Љубаништа“ во с.Љубаништа, охридско, кај местото викано „Ќоше“, од страна на полициски службеници од Полициска ...
| | веќе видена | слични

Службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Охридско Езеро“ при Регионален центар за гранични работи Запад вчера во охридскиот авто камп „Љубаништа“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 340 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стотици илјади риби изумреле од студот во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: