Еколошка катастрофа: 100 илјади мртви риби фрлени во Атлантскиот Океан

Холандскиот рибарски брод „ FV Margiris“ , вториот по големина во светот, исфрли повеќе од 100.000 мртви риби во Атлантскиот Океан во близина на Франција, што ...
| | веќе видена | слични

Претставници на повеќе од 100 земји се обврзаа на мерки насочени кон заштита на океаните, вклучително и зајакнување на борбата против нелегалниот риболов, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет шефови на држави или влади се очекуваат од денеска до 11 февруари во Брест, на францускиот полуостров Бретања да учествуваат на „Самитот на еден ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еколошка катастрофа: 100 илјади мртви риби фрлени во Атлантскиот Океан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: