Тројца приведени поради незаконит риболов од Охридското Езеро

2 копии

Холандскиот рибарски брод „ FV Margiris“ , вториот по големина во светот, исфрли повеќе од 100.000 мртви риби во Атлантскиот Океан во близина на Франција, што ...
| | веќе видена | слични

Рибокрадците не мируваат и натаму го пустошат рибниот фонд во Охридското Езеро. Иако има забрана за риболов нема концесионер и рибочувари. Состојбата е ...
| | веќе видена | слични

Кај нив биле пронајдени и одземени шест рибарски мрежи со вкупна должина од 360 метри со улов на риба и пловен објект. Три лица од охридското село Љубаништа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тројца жители на село Љубаништа биле затекнати како незаконски ловат риба во водите на Охридското езеро. Тие се приведени, а им се одземени и шест рибарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 28.01.2022 во 07.40 часот во авто камп „Љубаништа“ во с.Љубаништа, охридско, кај местото викано „Ќоше“, од страна на полициски службеници од Полициска ...
| | веќе видена | слични

Службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Охридско Езеро“ при Регионален центар за гранични работи Запад вчера во охридскиот авто камп „Љубаништа“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот главен инспектор за нуклеарна енергија на Советскиот Сојуз, Владимир Кузњецов предупредува дека нуклеарната електран секој момент може да биде ...
сите 267 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца приведени поради незаконит риболов од Охридското Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: