Ракометарите пречекани во Црна Гора како европски шампиони

Македонската машка кошаркарска репрезентација ќе ја пречека Грузија на 27 февруари во рамки на квалификациите за Светското првенство 2023 година. Кошаркарите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Хрватскиот ракометен сојуз му подготвува отказ на селекторот Хрвоје Хорват. Така може да се протолкува последната изјава на првиот човек на хрватскиот ракомет ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација овој месец ги продолжува квалификациите за Светското првенство и тоа со две средби против Грузија. Прво играме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) соопшти дека СЦ „Јане Сандански“во Скопје ќе биде салата-домаќин на Европското првенство (ЕП) за жени кое ќе се игра пред ...
| | веќе видена | слични

Европската ракометна федерација денеска потврди дека Скопје и СЦ „Јане Сандански“ ќе бидат еден од трите домаќини на европско првенство во ракомет за жени што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 730 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

премиерот Димитар Ковачевски телефонски разговарал со Советникот на Стејт департментот, Дерек Шолет. Ми беше чест да разговарам со Советникот на Стејт ...
сите 280 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракометарите пречекани во Црна Гора како европски шампиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: