Во Србија 2.000 медицински работници на боледување поради коронавирус

Во Србија од досегашниот најсилен врв на коронавирусот десеткуван е здравствениот персонал, како во институциите во ковид-системот, така и во оние во кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковид состојбата во гевгелија станува загрижувачка. Бројот на новозаразени со вирусот секојдневно се зголемува, а амбулантските прегледи во едно деноноќие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во штипскиот регион бројката на активни случаи со коронавирусот е над 200. Директорката на Центарот за јавно здравје во Штип, Марија Димитрова за МИА вели дека ...
| | веќе видена | слични

По примерите и искуствата на бројни земји во светот, и Северна Македонија одлучи да го намали периодот на изолација за лицата позитивни на Ковид-19 кои не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 622 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 563 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 418 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
сите 157 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија 2.000 медицински работници на боледување поради коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: