Во Србија 2.000 медицински сестри се отсутни од работа поради инфекција со корона

Во Србија 2.000 медицински работници се на боледување поради коронавирусот. Министерството за здравство соопшти дека 29 се на болничко лекување, а останатите ...
| | веќе видена | слични

Ковид состојбата во гевгелија станува загрижувачка. Бројот на новозаразени со вирусот секојдневно се зголемува, а амбулантските прегледи во едно деноноќие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во штипскиот регион бројката на активни случаи со коронавирусот е над 200. Директорката на Центарот за јавно здравје во Штип, Марија Димитрова за МИА вели дека ...
| | веќе видена | слични

По примерите и искуствата на бројни земји во светот, и Северна Македонија одлучи да го намали периодот на изолација за лицата позитивни на Ковид-19 кои не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 324 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 330 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија 2.000 медицински сестри се отсутни од работа поради инфекција со корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: